برج خلیفه پرسرعت به سمت زمین می‌آید!

برج خلیفه پرسرعت به سمت زمین می‌آید!

اخیرا ناسا اطلاعاتی در خصوص ۵ سیارک را منتشر کرده‌است که در روزهای آینده از نزدیکی زمین گذر خواهند کرد؛ با این حال یکی از این سیارک‌ها نگرانی ناسا را برانگیخته است، چراکه تقریبا به اندازه برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان، است.

اولین سیارک با نام ۲۰۲۳ PD۱ در حال حاضر در مسیری به سمت زمین قرار دارد و امروز ۱۸ آگوست از نزدیکی زمین گذر خواهد کرد. عرض آن ۲۹ متر است که به اندازه یک هواپیما است. این سیارک با سرعت تقریبی ۲۶۹۶۲ کیلومتر در ساعت حرکت می کند و نزدیک ترین فاصله خود را در فاصله ۵.۸ میلیون کیلومتری خواهد داشت.

دومین سیارک که با نام ۲۰۱۱ QJ۲۱ شناخته می‌شود، تقریباً ۴۲ متر عرض دارد و در ۱۹ آگوست به نزدیکترین فاصله خود به زمین خواهد رسید. این سیارک با سرعت خیره کننده ۵۴۱۹۶ کیلومتر در ساعت در حال حرکت است و به فاصله ۴.۹ میلیون کیلومتری از ما خواهد رسید.

سومین سیارک با نام ۲۰۲۳ PM۱ قرار است در ۲۱ آگوست به نزدیکترین فاصله خود برسد. عرض آن حدود ۶۷ متر است و در فاصله ۳.۱ میلیون کیلومتری از زمین قرار خواهد گرفت. در حال حاضر با سرعتی در حدود ۶۶۸۶۱ کیلومتر در ساعت در حال حرکت است.

جزئیات بیشتر در مورد دو سیارک باقی مانده در مقاله ارائه نشده‌است. این سیارک‌ها به عنوان یادآوری تهدیدات بالقوه از فضا هستند.

منبع : خبر فوری