تعمیر ایرپاد

  شما را با نحوه تعمیر ایرپاد اپل و چگونگی برطرف کردن مشکلات رایج آن آشنا می کنیم.

تعمیر ایرپاد

هزینه تعمیر ایرپاد

برای برآورد هزینه تعمیر ایرپاد، باید دستگاه با دقت عیب یابی شود. تکنسین پس از عیب یابی هدفون، مشخص می کند که کدام اجزای آن آسیب دیده اند. از آن مهم تر، باید مشخص شود که قطعات معیوب قابل ترمیم هستند یا باید حتما تعویض شوند.

تعمیر قطعات کم هزینه تر است اما برای تعویض اجزای مختلف ایرپاد، باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. به این دلیل که نمونه اورجینال برخی قطعات گران هستند و برای خرید آنها باید هزینه زیادی صرف شود. در نمایندگی apple مرکز سخت افزار ایران، ایرپاد شما عیب یابی شده و هزینه تعمیرات آن به صورت تقریبی، برآورد و اعلام می گردد.

نحوه تعمیر ایرپاد اپل

روش تعمیر ایرپاد، تا حد زیادی به مدل آن و البته آسیب دیدگی ها و نوع خرابی اش بستگی دارد. بیشتر روش های تعمیرات ایرپاد apple، روش هایی تجربی هستند که امتحان خود را پس داده اند. تعمیرکار برای ترمیم این دستگاه، اول با ابزار مخصوصی، چسب ها را شل کرده و پوشش لاستیکی را برمیدارد. به این ترتیب، دسترسی به اسپیکرهای داخل گوشی های ایرپاد راحت تر می شود.

پس از پایان تعمیرات یا تعویض اسپیکرها، دو بخش گوشی مجددا به یکدیگر وصل می شوند. برای تعمیر کیس شارژ ایرپاد هم به همین ترتیب عمل می شود. نکته ویژه در مورد تعمیر ایرپاد این است که نسل دوم این محصول، مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت دارد. به همین دلیل هم باز کردن پوشش گوپییر، که از مادربرد محافظت می کند، دشوارتر است.


مشکلات رایج ایرپاد

قطع شدن صدای ایرپاد

یکی از مشکلات رایج هندزفری بی سیم اپل، قطع شدن صدای آن است. ایرپادها دارای سیستم هوشمند تشخیص حالت استفاده هستند. یعنی سنسورهای طراحی شده ‌Automatic Ear Detection  تشخیص می دهند که گوشی ها در گوش شما هستند یا خیر. بنابراین زمانی که ایرپاد داخل گوش شما نیست، صدا قطع می شود.

اما اگر گوشی ها در گوش شما هستند و صدا قطع می شود، ممکن است سنسورها آسیب دیده باشند.

پیش از تعمیر ایرپاد، وارد تنظیمات شده و به بخش بلوتوث و تست Airpods رفته و قابلیت تشخیص اتومات را (‌Automatic Ear Detection) غیرفعال کنید.

البته دقت کنید که با این کار، مصرف باتری ها بیشتر خواهد شد. اگر مشکل حل نشد، از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید.

کیفیت پایین صدا

صدای ایرپاد، کیفیت بسیار بالایی دارد. اگر هندزفری شما فاقد این ویژگی است، پیش از اقدام به تعمیرات ایرپاد، ابتدا فاصله ایرپاد با منبع صدا را چک کنید.

تداخلات امواج نظیر وای فای گوشی یا وجود مانع، کیفیت صدا را کاهش می دهند.

شارژ نشدن ایرپاد اپل

مشکل دیگری که برخی از کاربران ایرپاد با آن مواجه می شوند، شارژ نشدن این دستگاه است.

در صورت شارژ نشدن ایرپاد، اول مطمئن شوید که کابل ها سالم هستند.

سپس باید از تمیز بودن پورت شارژ و عدم وجود موانع اطمینان پیدا کنید.

ایرپاد را به مدت یک ربع ساعت به برق وصل کنید. در صورتی که همچنان مشکل رفع نشد، نیاز به عیب یابی و تعمیر ایرپاد به شکل تخصصی است.


وصل نشدن ایرپاد به گوشی

اگر ایرپاد شما به گوشی تان وصل نمی شود، آن را در کیس قرار داده و پس از ۱۵ تا ۲۰ ثانیه مجدداً اتصال به گوشی را امتحان نمایید. با مراجعه به Control Center و انتخاب گوشه بالا سمت راست قسمت Now playing نیز می توانید اتصال دستی انجام دهید. همچنین بد نیست که بلوتوث را روشن و خاموش کرده و یا موبایل خود را یک بار ری استارت نمایید. اگر باز هم نتیجه رضایت بخش نبود، ایرپاد خود را ری استارت کرده و آن را مجددا شارژ کنید.

اشتراک گذاری