آشنایی با سیم کارت الکترونیک یا سیم کارت esim

با توجه به گسترش استفاده از تلفن همراه و سرعت پیشرفت تکنولوژی طی سال های اخیر ، شاید شما هم نام سیم کارت الکترونیکی یا سیم کارت eSIM را شنیده باشید ولی ندانید که این سیم کارت چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

 

مهم ترین سوال کاربران این است که تفاوت سیم کارت معمولی و سیم کارت الکترونیکی در چیست ، قیمت آن چقدر است و از کجا می توان تهیه کرد؟ و …

سیم کارت الکترونیکی یا esim چیست ؟

یک سیم کارت است که در تلفن همراه جاسازی شده است.
این قطعه دارای طول و عرض 5 میلی متر است و روی بورد اصلی هنگام تولید نصب می شود و در واقع یک تراشه است که نمیتوان و باید از دستگاه برداشته شود.

سیم کارت eSIM گاهی اوقات eUICC (کارت مدار مجتمع شده ) نامیده می شود.

اطلاعات مربوط به سیم کارت الکترونیکی توسط اپراتورها سازگار و تجدید پذیر خواهد بود.

 

سیم کارت Esim

 

تفاوت سیم کارت معمولی و سیم کارت esim

از جمله مزایای سیم کارت الکترونیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • از آنجایی که سازندگان دستگاه نمی توانند اسلات سیم کارت را در تلفن های خود جای دهند ، از نظر طراحی انعطاف بیشتری خواهند داشت و در نتیجه قاب های تلفن همراه کوچک تر شده و ظریف تر به نظر می رسد.
  • دومین مزیت این است که برای مسافرت های بین المللی نیاز به تهیه سیم کارت جدید نیست و  به راحتی می توانند انواع خدمات را با انتخاب اپراتورهای محلی و طرح‌های ارائه‌شده توسط آن‌ها دریافت کنید

به عبارت دیگر از اپراتورهای ارائه دهنده کشورهای دیگر استفاده کنید.

  • سومین مزیت این است که خطر بد قرار گرفتن در اسلات وجود ندارد.

اما بزرگترین عیب این سیم کارت این است که اگر بخواهید تلفن همراه خود را هر چند وقت یکبار عوض کنید و از گوشی جدیدتری استفاده کنید یا از چند سیم کارت همزمان استفاده کنید ، دردسرهایی برای شما ایجاد خواهد کرد.

سیم کارت الکترونیکی