اینترنت 5G با انتشار صفر کربن برای اولین بار در عربستان سعودی

اینترنت 5G با انتشار صفر کربن ، برای اولین بار در عربستان سعودی

شرکت توسعه دهنده‌ی «Red Sea Global» در عربستان سعودی و اپراتور تلفن همراه «Zain KSA» از یک شبکه‌ی ۵G با انتشار صفر کربن رونمایی کرده‌اند.

 

 

به گزارش ایسنا شاید شما در حال خواندن این مقاله در تلفن همراه خود با استفاده از شبکه‌ی اینترنت ۴G یا ۵G باشید.

اما آیا تا به حال به پیامدهای این شبکه‌ها بر محیط زیست فکر کرده‌اید؟

برای راه‌اندازی خدمات پهنای باند برای شبکه‌های ۴ و ۵ جی، برق زیادی مورد نیاز است که استفاده از آن، باعث انتشار کربن و گازهای گلخانه‌ای در جو میشود.

هر چه ظرفیت شبکه بیشتر باشد، انتشار گازهای گلخانه‌ای بیشتر است.

متاسفانه، این تنها کربن نیست که در محیط زیست ما منتشر می‌شود.

آلاینده‌های دیگری مانند دی اکسید گوگرد، اکسید نیتروژن و غیره نیز وجود دارند.

استفاده از این شبکه‌های اینترنت از نظر زیست محیطی پایدار نیست و با توجه به اینکه ما در میانه‌ی یک تغییر جهانی به سمت منابع تجدیدپذیر انرژی هستیم، شرکت‌های پهنای باند در جهت کاهش ردپای کربن دی‌اکسید تلاش می‌کنند.

اکنون یک تغییر امیدوارکننده به سمت این هدف رخ داده است و شرکت توسعه‌دهنده‌ی املاک و مستغلات مستقر در عربستان سعودی به نام «Red Sea Global» با اپراتور تلفن همراه «Zain KSA» برای راه‌اندازی اولین شبکه‌ی ۵G بدون انتشار کربن همکاری کرده است.

شبکه‌ی ۵G بدون انتشار کربن

این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که شبکه‌ی ۵G بدون انتشار کربن در اقامتگاه «Six Senses Southern Dunes» راه‌اندازی خواهد شد.

این شبکه، نوید سرعت بالای اتصال با انرژی ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر از بیش از ۷۶۰ هزار صفحه‌ی خورشیدی را می‌دهد که کل منطقه‌ی ۲۸ هزار کیلومتری را اقامتگاه را پوشش می‌دهد.

این یکی از طرح‌هایی است که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی راه‌اندازی کرده است.

جان پاگانو(John Pagano)، مدیر عامل گروه «Red Sea Global» می‌گوید: ما آرزو داریم که پیشگامان جهانی توسعه‌ی گردشگری پایدار با استفاده از انرژی‌های ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر باشیم.

 

او افزود: این اهداف بلندپروازانه نیازمند شرکای بلندپرواز است و همکاری ما با Zain KSA فراتر از ارتباطات از راه دور است و به پایداری و حفاظت از محیط زیست گسترش می‌یابد.

برج‌های شبکه‌ی اینترنت با استفاده از فناوری چاپ سه بُعدی طراحی شده‌اند.

نمای بیرونی برج‌ها صخره‌ای به نظر می‌رسند و بدون وجود آنتنی که در ظاهر قابل توجه باشد، به‌طور یکپارچه با محیط اطراف خود ترکیب می‌شوند.

این پروژه به سه هدف اصلی دست خواهد یافت: حفظ محیط زیست، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش اعوجاج بصری.

منبع : ایسنا