هشدار مهم اپل | دستورالعمل‌های جدید برای استفاده از شارژر و آداپتورها

اپل هشدار داده که عدم رعایت هر یک از دستورالعمل‌های ایمنی ممکن است در نهایت منجر به آتش‌سوزی، برق گرفتگی یا آسیب‌های دیگر شود.

 

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از روزنامه سان، در صورت استفاده نادرست یکی از اجزای اصلی اپل که در اکثر محصولات این شرکت چون آیفون و ایرپاد هم موجود هستند، می‌تواند باعث آسیب جدی شود. منظور از این اجزای اصلی بنا به هشدار منتشر شده در وب‌سایت اپل؛ کابل‌های شارژ و یا سایر کانکتورهای دستگاه است.

 

در این بیانیه آمده است: «هنگامی که کابل شارژ به منبع برق وصل است از تماس طولانی مدت پوست بدن با کابل شارژ و کانکتور خودداری کنید، چرا که احتمال دارد در درازمدت باعث ناراحتی یا آسیب به شما شود. همینطور باید از خوابیدن یا نشستن روی کابل شارژ یا کانکتور اجتناب کنید.»

در ادامه این بیانیه همچنین نسبت به خطرات قرار گرفتن در معرض گرمای حاصل از آداپتور برقی که برای مدت طولانی متصل بوده یا حتی لمس کردن آن، هشدار داده شده است.

 

در بیانیه هشدار آمیز اپل به عنوان نمونه به عادت افراد به خوابیدن در مجاورت یا روی دستگاه، آداپتور برق و شارژر بی‌سیم یا قرار دادن آنها زیر پتو، بالش یا بدن خود وقتی که به منبع برق متصل است؛ اشاره شده است.

 

اپل توصیه کرده است که باید آیفون، آداپتور برق و هر شارژر بی‌سیم را هنگام استفاده یا شارژ کردن، در مکانی با تهویه مناسب نگه داشت. همچنین به افرادی که شرایط فیزیکی متفاوتی دارند و نمی‌توانند تاثیر گرما بر بدن را به خوبی تشخیص دهند، تاکید شده مراقب باشند.